Problema

Ne paslaptis, kad daugelis vežėjų vis dažniau susiduria su vagystėmis iš tentinių priekabų/puspriekabių. To pasėkoje, patiriami nuostoliai - sugadintas tentas, pavogtos prekės bei sugaištas laikas. Žinoma, į vagystę turi reaguoti vairuotojas, bet vagystės vyksta tamsiu paros metu ir gerai organizuotai. Todėl daugeliu atvejų vairuotojas poilsio metu net nežino apie vagystę. Priekabos bei krovinio draudimas šiuos nuostolius sumažina, bet tai nepadengia visų išlaidų (franšizė ir kt.).

Mes (UAB Tercija) jau daugiau kaip 20 metų dirbame automobilių apsaugos bei komforto srityje. Mes ne tik prekiaujame, bet užsiimame montavimu bei naujų, klientų poreikius atitinkančių, sistemų kūrimu ir konstravimu. Bendradarbiaudami su naujų vilkikų ir priekabų/puspriekabių pardavėjais bei transporto įmonių atstovais, išgirdome apie šią problemą ir ėmėmės ją spręsti. Dar 2002 metais sukūrėme ir išbandėme pirmąsias tentinių priekabų/puspriekabių apsaugos sistemas. UAB „Tercija“ kartu su partneriais UAB „Algirdai“ ir UAB „Kertušas“ įgyvendino projektą „Inovatyvios vilkikų tentinių priekabų/puspriekabių apsaugos sistemos sukūrimas“. Projektas bendrai finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo parama, kuri teikiama 2007–2013 m. Todėl dabar galime konstatuoti, kad turime šios problemos sprendimo būdą – vilkiko ir tentinės priekabos/puspriekabės apsaugos kompleksas.

Sprendimas

Į vilkiką sumontuojama apsaugos sistema ir priedas, kuris belaidžiu būdu reaguoja į signalą siunčiamą iš priekabos/ puspriekabės. Į priekabą/puspriekabę montuojami specialūs davikliai, kurie taip pat belaidžiu būdu siunčia signalus į vilkiko apsaugos sistemą. Šie davikliai saugo ne tik tentą, bet ir kuro bakus. Naudodami naujausias technologijas pasiekėme tai, kad keičiant priekabas skirtingi vilkikai gali „draugauti“ su skirtingomis priekabomis.

Kaip tai veikia?

Atvažiavęs į poilsio vietą vilkiko vairuotojas įjungia vilkiko apsaugos sistemą ir eina ilsėtis. Jei tuo metu kas nors priartės prie priekabos arčiau kaip ~30-50 cm, mirktels vilkiko ir priekabos šviesos (perspėjimo rėžimas). Tai kartosis, kol objektas bus daviklių veikimo zonoje. Sistema nereaguos į pvz. šunį, nes inovatyvūs davikliai reaguoja tik į objektus didesnius/sunkesnius nei 30 kg. (tai padeda išvengti klaidingų suveikimų). Jei bus atidarytos galinės priekabos/puspriekabės durys, įsijungs garsinė sirena bei mirksės vilkiko ir priekabos/puspriekabės šviesos (signalizavimo rėžimas). Užsakovui pageidaujant, šį įvykį gali fiksuoti GPS/GSM sekimo/parko valdymo sistema (jei tokia yra vilkike). Taip pat yra galimybė kontroliuoti kur ir kada ir tentinės priekabos/puspriekabės apsaugos kompleksas buvo įjungtas ar išjungtas. Pageidaujant turime galimybę apsaugos komplekto veikimo algoritmą keisti pagal klientų pageidavimus.

Kokia nauda?

  • Naudodami šį apsaugos kompleksą galėsite sumažinti draudimo išlaidas. Sąlygos draudžantis ERGO;
  • Priekabos tentas liks nesugadintas, nes sistema suveiks anksčiau nei vagis spės priliesti tentą;
  • Neprarasite prekių, nes sistema suveiks anksčiau nei vagis spės patekti į priekabą;
  • Tentinės priekabos/puspriekabės apsaugos kompleksas taip pat suveiks, jei bus bandymas nupilti degalus;
  • Jei naudojate GPS/GSM sekimo/parko valdymo sistemą, turėsite galimybę realiu laiku gali gauti informaciją kada ir kur suveikė apsaugos kompleksas (signalizavimo rėžimas), bei žinoti šio apsaugos kompl. naudojimo istoriją.

Kainos

  • Vilkiko bei tentinės priekabos apsaugos komplektas su montavimo darbais nuo 720 €;
  • Belaidis puspriekabės durų apsaugos komplektas be montavimo darbų nuo 145 €

Kainos priklauso nuo vilkiko ir puspriekabės tipo. Kainos nurodytos be PVM.

Pastaba - galimybė sujungti tentinės priekabos apsaugos sistemą su esamomis vilkiko apsaugos ar GPS/GSM sekimo/parko valdymo sistemomis priklauso nuo pastarųjų galimybių priimti papildomus signalus.

Taip pat galimi papildomi priedai, kurių kainą galėsime patikslinti užsakymo metu.